Teknoloji Yaşam 

Anadolu Sigorta, “Biz Bize” Mobil Uygulaması İle Çalışanlarına Yeni Bir Buluşma Noktası Sağlıyor

Pandemi sürecinde dijital uygulama ve hizmetleri çalışmalarının odağına alan Anadolu Sigorta, insan kaynakları alanında geliştirdiği “Biz Bize” mobil platformuyla ortak bir buluşma noktası yarattı. Çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirerek ekiplerin hayatını kolaylaştıran “Biz Bize” uygulamasıyla kurum içi iletişimin güçlendirilmesi ve, çalışanlar arasındaki sinerjinin artırılması hedefleniyor.

Read More
Teknoloji 

WhatsApp, kişisel veri kullanımını yasal zemine taşımak istiyor

Son günlerin en çok konuşulan konularının başında, sosyal medya uygulamaları ve kişisel veri güvenliği geliyor. WhatsApp’ın aslında kullanıcı verilerini kullandığını belirten uzmanlar, son olarak kullanıcılara sunulan sözleşmenin uygulamayı yasal zemine taşımayı amaçladığını söyledi. Bu tür uygulamaların kullanılmasında dikkat edilmesi gereken noktalara da değinen uzmanlar, özellikle kişisel bilgilerin paylaşılmaması gerektiğine dikkat çekiyor. Uzmanlar asıl tehlikenin, konum bilgileri, görsellerin elde edilmesinden öte ses gibi kişiye mahsus biyolojik datanın toplanması olduğunu vurguluyor.

Read More
Teknoloji 

5G Denizinde MediaTek’in Amiral Gemileri: Dimensity 5G İşlemci Ailesi

Teknoloji devi MediaTek, dünyanın en gelişmiş 5G işlemci ailesi olan Dimensity’nin ve bu ailenin ilk üyesi Dimensity 1000 5G çipsetin duyurusunu gerçekleştirdi. “En akıllı” ve “en hızlı” çipsetler MediaTek Dimensity 5G işlemci ailesinde bir araya geliyor, dünyanın en becerikli 5G cihazlarına güç veriyor. MediaTek 5G yatırımlarıyla geldiği noktada, endüstri inovasyonda, tüketiciler olanaklarda sınırsızlığın kapısını, 5G bağlantı gücüyle açıyor. MediaTek Dimensity 5G özellikli işlemci ailesi, premium ve amiral ürün akıllı telefonlara rakipsiz bir bağlantı, multimedya, yapay zeka ve kamera özelliklerinin rakipsiz bir kombinasyonunu sunuyor.

Read More
Gündem Spor 

Milli sporcu Tuana Coşkun’dan akademik başarı

Türkiye’nin “sürdürülebilir eğitim” felsefesi ile tüm alanlarda başarı hedefiyle “bütünsel” bir eğitimi benimseyen ve ana dil seviyesinde yabancı dil eğitimi, sosyal aktiviteler ve spor faaliyetlerini desteği ile tanınan seçkin eğitim kurumlarından olan Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi, online eğitim döneminde ders ve sporcu başarısı ile çok değerli bir yurtdışı eğitim bursu kazandı.

Read More
Kültür Sanat 

Nil Karaibrahimgil herkesi kendi hayatının kahramanı olmaya davet ediyor

Yılın son sayısında Yeşilay Dergisi kapağına Nil Karaibrahimgil imza attı. Pozitif enerjisiyle birçok insana ilham veren ünlü müzisyen, tüm çalışmalarında yansıma bulan rengarenk dünyasını Yeşilay Dergisi’nin kapak tasarımına da yansıttı. Çiçeklerle ve kelebeklerle bezenmiş umut dolu tasarım,Karaibrahimgil’in “Kendi hayatının kahramanısın” mottosuyla kapağa taşındı.

Read More
Yaşam 

Norveç Varlık Fonu, Kervan Gıda’nın halka arzında yüzde 7,7’lik kısmı aldı.

Yumuşak şeker pazarının en önemli oyuncularından Kervan Gıda’nın talep toplama süreci 268.847 kişinin katılımıyla tamamlandı. Bireysel ve kurumsal yatırımcılardan toplam 7,8 milyar TL’lik talep geldi. Sürece yurt dışı yatırımcıların da ilgisi büyük oldu. Norveç Varlık Fonu, 4 milyon TL nominal değerinde yatırım yaparak toplam halka arzın yüzde 7,7’lik kısmını aldı. Kervan Gıda’nın, pay başına nihai halka arz fiyatı; 9,00 TL olarak belirlendi.

Read More